Nowa siedziba Ispiny uroczyście otwarta!

Po prawie 13 latach nasze Stowarzyszenie otworzyło 9 lutego 2016 r. swoją nową siedzibę w samym centrum Dobczyc naprzeciwko urzędu miasta (ul. Rynek 21). Galerie ISPINY, jak mówiła prezes stowarzyszenia pani Elżbieta Kautsch zmieniały się przez lata. Prace zaprzyjaźnionych artystów i plastyków prezentowane były z początku w urzędzie miasta w Dobczycach, później w kawiarni „Złoty Kłos”, w Galerii „Na schodkach” przy ul. Mostowej, w Raciechowicach, Sieprawiu, w Domu Greckim w Myślenicach, w Wiśniowej i w Rabce.

– Ta nowa siedziba, przyznana nam przez władze gminy, świadczy o tym, że jesteśmy dobrze postrzegani. Liczymy na Państwa obecność, że będziecie od nas żądać realizacji pewnych zadań, że będziecie z nami – mówiła otwierając nową siedzibę pani Elżbieta Kautsch. – Zapraszamy do odwiedzania naszej galerii.

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Paweł Machnicki, który wraz z wiceburmistrz Haliną Adamską – Jędrzejczyk wziął udział w otwarciu nowej siedziby Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ISPINA podkreślił znaczenie lokalizacji galerii w samym centrum Dobczyc, w „jeszcze bardzo żywym sercu historycznego miasta”.

– Mam nadzieję, że nie będzie to tylko miejsce wystawiania prac, ale właśnie miejsce spotkań i pewnej dyskusji – mówił burmistrz. Bardzo liczę na to, że Państwo staniecie się takim ośrodkiem opiniotwórczym dającym pewne wzory, dającym pewne przekonanie innym mieszkańcom, że może warto zastanowić się nad sprawami związanymi ze sztuką z estetyką, z ładem. Musimy stwarzać pewne wzory, pewne kanony estetyczne , popracować nad pewnymi stylami, których nam też brakuje, bo mamy w tym w naszym kraju pełną wolność, i dobrze ale z drugiej strony mamy pewien bałagan, właśnie ten stylistyczny.

W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, radni Rady Miejskiej w Dobczycach, dyrektorzy ośrodków i instytucji kultury, dziennikarze, artyści, przyjaciele i sympatycy Stowarzyszenia ISPINA.

Dziękujemy Dobczyckiemu Portalowi Informacyjnemu za udostępnienie zdjęć.