Wernisaż fotografi Ali Żak

Zapraszamy do obejrzenia wyprawy fotograficznej Ali Żakzatytułowanej „Widziane sercem”.

To kolejne ekspozycje prac tej autorki (wystawiała kilkakrotnie w Dobczycach i poza naszym miastem). Fotografie – obrazy są ciekawe i tajemnicze.Większość zdjęć jest kolorowa – dużo zieleni i brązu. I choć wszędzie jest natura, niektóre spojrzenia Pani fotograf nadają ton abstrakcyjny.

Dla mnie najciekawsze jest zdjęcie śladów nart na brzegu, które Ala Żak w wydanym wcześniej albumie „Moje impresje” skomentowała cytatem ks. Jana Twardowskiego: „Jeśli nie wiesz, dokąd iść, sama Cię droga poprowadzi”

Zachęcamy do odwiedzenia ISPINY (Rynek 21, I piętro), podziwiania prac Ali Żak i ewentualnego nabycia jej albumu.

Elżbieta Kautsch

Od autorki:

Bardzo dziękuję za zorganizowanie mojej wystawy w klimatycznej Galerii Ispiny, a dedykuję ją mojej Mamie, której bardzo wiele w życiu zawdzięczam.

Najczęściej fotografuję, jeżdżąc na rowerze po okolicy. Ale nie tylko. Mam mnóstwo zdjęć z innych krajów. Przede wszystkim jednak jestem zafascynowana naszym krajem. Kocham to, co polskie. A to, co czasami widzę zapiera dech w piersi. Często odnoszę wrażenie, że widzę… jakoś inaczej. Staram się to oddawać w moich fotografiach.

Dwa lata temu, w trudnym okresie mojego życia, natknęłam się na bardzo pokrzepiające słowa amerykańskiego autora, Augustyna Mandino, które zapadły mi głęboko w pamięci:„Jedyną porażką jest przestać próbować. Ci, którzy próbują zawsze osiągają sukces”. I tak zrodził się pomysł na album MOJE IMPRESJE.

Pewnie część z Państwa go zna. Jeśli nie, polecam. Na tę wystawę starałam się wybrać fotografie, które są mi szczególnie bliskie. WIDZIANE SERCEM… sami Państwo osądźcie.

Ala Żak